LV EN
Augusts 2022
POTCPSSv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31    

PUBLISKĀ UN PRIVĀTĀ PARTNERĪBA – KĀDI PROJEKTI ŠOBRĪD IR IESPĒJAMI?

25.05.2011  |  Arhīvā

Lai kliedētu neskaidrības par PPP projektu īstenošanas iespējām Latvijā, sniegtu atbildes uz jautājumiem un risinājumus problēmsituācijām, SOPHIA CONFERENCES aicina Jūs piedalīties seminārā „Publiskā un privātā partnerība – kādi projekti šobrīd ir iespējami?”.

Publiskā un privātā partnerība (PPP) tradicionāli tiek uzskatīta par vienu no alternatīvām publisko pakalpojumu un infrastruktūras nodrošināšanā. Pirms ekonomiskās lejupslīdes sākuma arī Latvijā bija vērojamas pozitīvas tendences PPP darījumu attīstībā – ar dažādiem panākumiem tika īstenoti PPP projekti (tajā skaitā pilotprojekti), notika gatavošanās jauniem projektiem gan valsts, gan reģionālā līmenī, tika pieņemts un spēkā stājās arī jaunais Publiskās un privātās partnerības likums.


PPP projektu realizācijas perspektīvas strauji mainījās līdz ar Latvijas valdības apņemšanos ierobežot ilgtermiņa saistību uzņemšanos publiskajā sektorā - ievērojot to, ka daļa PPP projektu patiešām publiskajam sektoram rada ilgtermiņa saistības, šī apņemšanās likumsakarīgi skar arī PPP projektu īstenošanas iespējas.


Neraugoties uz minēto, ir nepieciešams uzsvērt, ka PPP projektus Latvijā realizēt tomēr ir iespējams – ja tiek izpildīti vairāki nosacījumi, no kuriem būtiskākais ir tas, ka projekts nedrīkst ietekmēt valsts ilgtermiņa saistības. Ievērojot pašreizējos finanšu ierobežojumus un pieaugošās prasības pēc labas kvalitātes publiskajiem pakalpojumiem, PPP projektu īstenošanas iespējas ir nešaubīgi vērts apsvērt.


Lai kliedētu neskaidrības par PPP projektu īstenošanas iespējām Latvijā, sniegtu atbildes uz jautājumiem un risinājumus problēmsituācijām, SOPHIA CONFERENCES aicina Jūs piedalīties seminārā „Publiskā un privātā partnerība – kādi projekti šobrīd ir iespējami?”.

Semināra laikā citastarp tiks apskatīti šādi jautājumi:

  • PPP definīcija un ietvars spēkā esošo normatīvo, politisko un finansiālo apstākļu kontekstā;
  • PPP projektu veidi un to savstarpējā nošķiršana;
  • Pieļaujamie PPP projekti un to īstenošanas iespējas;
  • Finanšu aprēķinu ietekme uz PPP projektu īstenošanas iespējām;
  • PPP projektu realizācija Publiskās un privātās partnerības likuma kontekstā.


Semināra vadītāji:


Andris Pārups

SIA „PricewaterhouseCoopers” Finanšu un darījumu konsultāciju nodaļas Vecākais konsultants, bijušais Ekonomikas Ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktora vietnieks PPP jautājumos

Ēriks Mežalis
Juridiskā biroja „Public and Private Law Consulting” partneris, publiskā iepirkuma speciālists, piedalījies Publisko iepirkumu likuma un Publiskās un privātās partnerības likuma izstrādē, konsultants ar pieredzi Latvijā un ārvalstīs, vairāku publikāciju autors.

Mūsu semināri ir īpaši, jo, tos apmeklējot, Jūs iegūstat ne vien profesionālu un kompetentu informāciju par apskatāmo jautājumu, bet arī iespēju iegūt atbildes uz jautājumiem, kas ir kļuvuši aktuāli arī pēc semināra, strādājot ar konkrētiem projektiem!

Seminārs notiks:


2011. gada 25. maijā
Plkst. 10.00 — 14.00
MONIKA CENTRUM HOTEL konferenču zālē 1. stāvā
Elizabetes ielā 21, Rīgā

Pieteikšanās:

Saņemot aizpildīto pieteikumu vai apstiprinājuma e-pastu, mēs nosūtīsim Jums apstiprinājumu par Jūsu dalību seminārā un rēķinu. Lūdzam pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!

Maksa par piedalīšanos seminārā ir 59,00 LVL + PVN. Dalības maksā ir iekļauts mācību kurss, izdales materiāli un kafijas pauzes.

Atlaides:


Par atlaižu saņemšanas iespējām, lūdzu, kontaktēties ar semināra koordinatori Inesi Uskuri, Tālr. 67334183, 26722073; E-mail: inese.uskure@ic-sophia.lv.

Semināru piedāvājam novadīt arī Jūsu iestādē/uzņēmumā.

Jautājumu gadījumā:


Lūdzu vērsties pie semināra koordinatores Ineses Uskures, Tālr. 67334183, 26722073;
E-mail: inese.uskure@ic-sophia.lv.