LV EN
Augusts 2022
POTCPSSv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31    

JAUNĀ IEPIRKUMA PROCEDŪRA – KONKURSA DIALOGS

26.11.2009  |  Arhīvā

Lai arī konkursa dialogam ir daudz pozitīvo aspektu, nevar noliegt, ka šī procedūra ir ļoti sarežģīta un tās sekmīga veikšanai vai veiksmīgai dalībai tajā ir nepieciešamas zināšanas par tās norises praktiskiem aspektiem un problēmsituāciju risinājumiem. SOPHIA CONFERENCES tādēļ aicina Jūs piedalīties Latvijas līdzšinējās prakses kontekstā nebijušā notikumā – seminārā „Jaunā iepirkuma procedūra – Konkursa dialogs”.

Visi, kuru darba pienākumi ir saistīti ar publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības (PPP) projektiem, ir dzirdējuši, ka līdz ar grozījumiem Publisko iepirkumu likumā un jauno Publiskās un privātās partnerības likumu Latvijas tiesību sistēmā tiek ieviesta jauna iepirkuma procedūra – konkursa dialogs. Ir paredzams, ka šī procedūra, ko var iemērot sevišķi sarežģītu līgumu gadījumos un kuras laikā ir iespējamas sarunas starp pasūtītāju (publisko partneri) un pretendentiem (potenciālajiem privātajiem partneriem), būtiski mainīs iepirkuma praksi kompleksu infrastruktūras un pakalpojumu līgumu piešķiršanā, kura līdz šim notiek, izmantojot atklāta vai slēgta konkursa procedūru. Tā kā minētās procedūras neparedz pasūtītāja un pretendentu sarunu iespējas to gaitā, pasūtītājam visas prasības ir jāsagatavo pašam, un likumsakarīgi, it īpaši PPP projektos, rodas situācija, kad pretendenti un to finansētāji ir neapmierināti ar iepirkuma dokumentācijas saturu. Minētais savukārt nozīmē to, ka, ja arī pretendents iesniedz piedāvājumu, tas ir daudz dārgāks un pasūtītājam neizdevīgāks, nekā varētu būt situācijā, ja tiktu savstarpēji pārspriesti visi līguma nosacījumi. Un tieši šādu iespēju sniedz konkursa dialoga procedūra.


Lai arī konkursa dialogam ir daudz pozitīvo aspektu, nevar noliegt, ka šī procedūra ir ļoti sarežģīta un tās sekmīga veikšanai vai veiksmīgai dalībai tajā ir nepieciešamas zināšanas par tās norises praktiskiem aspektiem un problēmsituāciju risinājumiem. SOPHIA CONFERENCES tādēļ aicina Jūs piedalīties Latvijas līdzšinējās prakses kontekstā nebijušā notikumā – seminārā „Jaunā iepirkuma procedūra – Konkursa dialogs”.


Semināra laikā citastarp tiks apskatīti šādi jautājumi:

 

  • Konkursa dialoga procedūras izmantošanas priekšnosacījumi;
  • Konkursa dialoga dokumentācija;
  • Minimālo atlases, kvalifikācijas un tehnisko prasību sastādīšana;
  • Pretendentu kvalifikācija;
  • Dialoga posma vadība;
  • Līdzekļi iesniegto risinājumu skaita samazināšanai dialoga fāzē;
  • Piedāvājumu formulēšana un iesniegšana;
  • Līdzšinējā praksē pieļautās kļūdas un risinājumi to novēršanai;
  • Veiksmīgi ārvalstu prakses piemēri.

 

Tā kā jaunās konkursa dialoga procedūras izmantošana ir visvairāk paredzama tieši PPP projektos, semināra pamatauditorija ir publisko partneru (pasūtītāju), potenciālo privāto partneru, finansētāju un konsultantu pārstāvji, tomēr šis seminārs būs noderīgs arī jebkurai citai publiskā iepirkuma jomā strādājošai amatpersonai.

 

Semināra vadītājs:


Martin Oder (Austrija)


Zvērinātu advokātu biroja „Haslinger, Nagele & Partner” partneris, zvērināts advokāts. Martinam ir liela pieredze publiskā iepirkuma un PPP darījumos. Viņš ir palīdzējis publiskajiem partneriem konkursa dialoga dokumentācijas izstrādē un dialoga procesa vadīšanā, kā arī sniedzis konsultācijas pretendentiem saistībā ar to piedalīšanos konkursa dialoga procedūrā.

 

Seminārs notiks angļu valodā!


Seminārs notiks:


2009. gada 26. novembrī
Plkst. 10.00 — 17.00
REVAL HOTEL RĪDZENE konferenču zālē 1. stāvā
Reimersa ielā 1, Rīgā

 

Pieteikšanās:

 

Saņemot aizpildīto pieteikumu vai apstiprinājuma e-pastu, mēs nosūtīsim Jums apstiprinājumu par Jūsu dalību seminārā un rēķinu. Lūdzam pieteikties savlaicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots!

 

Maksa par piedalīšanos seminārā ir 120,00 LVL + PVN. Dalības maksā ir iekļauts mācību kurss, izdales materiāli, pusdienas un kafijas pauzes.

 

ATLAIDES


Par atlaižu saņemšanas iespējām, lūdzu, kontaktējieties ar semināra koordinatori Inesi Uskuri, Tālr. 67359584, 26722073; E-mail: inese.uskure@ic-sophia.lv.

 

Jautājumu gadījumā:


Lūdzu vērsties pie semināra koordinatores Ineses Uskures, Tālr. 67334183, 26722073;
E-mail: inese.uskure@ic-sophia.lv.